Pondelok - Piatok - 7:00 - 15:00, Obedná prestávka - 11:30 - 12:00

Bielenie zubov

Profesionálne bielenie zubov je procedúra používaná v kozmetickej stomatológii pre dosiahnutie bledšej až žiarivej farby vašich zubov.

Metóda Pure Whitening je v súčastnosti najpoužívanejšia, šetrná ale zároveň účinná forma profesionálneho vybielenia zubov. PureWhitening nepoškodzuje zuby, bieliace gély zodpovedajú požiadavkám legislatívy EU, sú zdravotne nezávadné a plne certifikované. 

Kombinované bielenie Purewhitening využíva na mieru vyrobené ultra tesné priesvitné dlahy, do ktorých si pacient aplikuje špeciálny bieliaci gél. Odporúčame dávkovanie gélu po dobu 14 dní na niekoľko hodín denne, ideálne počas spánku. Gél je nutné v malom množstve aplikovať do dlahy a tú nasadiť na zuby. Cez deň si môžete zuby potierať remineralizačnými pastami, aby zuby neboli citlivé. Na 15. deň je na rade ambulantné bielenie. Procedúra trvá približne 2 hodiny, počas ktorej sa na zuby nanáša aktivovaný špeciálny gél. Výsledkom je žiarivo biely úsmev s trvalým efektom.

Pred a po bielení zubov sa zhotoví fotodokumentácia pre porovnanie výsledkov. Pred samotným bielením je nutné absolvovať konzultáciu a vyšetrenie zubov, v prípade zubných kazov a zápalu ďasien navštíviť zubného lekára a absolvovať dentálnu hygienu.

ČO BY STE MALI VEDIEŤ:

  • Zuby počas bielenia môžu byť citlivé, odporúčame remineralizáciu počas procesu, citlivosť je iba dočasná
  • Biela diéta nie je nutná, ale odporúčame počas procesu bielenia zubov vynechať určité potraviny (červené víno, čučoriedky, cviklu, špenát, kari, kurkumu, sójovú omáčku, zelený čaj či silnú čiernu kávu).
  • Kompozitné výplne a korunky v prednom úseku chrupu odporúčame po bielení prerobiť, nakoľko ich farbu vybieliť nedokážeme.
  • Bielenie zubov v našej ambulancii je bezpečné, nepoškodzuje zuby.